logo

آخرین مهلت شرکت در مقاطع جامع علمی کاربردی

آخرین مهلت شرکت در مقاطع جامع علمی کاربردی

آخرین مهلت شرکت در مقاطع جامع علمی کاربردی

آخرین مهلت شرکت در مقاطع جامع علمی کاربردی

آخرین مهلت شرکت در مقاطع جامع علمی کاربردی که  یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخشهای مختلف اقتصادی و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مراکز آموزشی که فاقد تجربه اجرایی می باشند تشکیل و نسبت به برگزاری دوره های علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام می کند.این دانشگاه، تنها متولی نظام آموزش عالی علمی کاربردی است که زير نظر وزارت علوم، تحقيقات و فناوری اداره می شود. این دانشگاه دارای 31 واحد استانی و نزدیک به 1000 مرکز آموزشی در سطح کشور است و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و  کارشناسی ارشد به دو روش ترمی و پودمانی با آزمون های مجزا دانشجو می پذیرد. آموزش ها در مراکز آموزشی مورد تأیید انجام شده و واحدهای استانی وظیفه نظارت و هماهنگی این مراکز را بر عهده دارند.

هدف دانشگاه علمی کاربردی از این نوع سیستم آموزشی

ايجاد بستر مناسب برای فعاليت همه جانبه و گسترش اعتلای دانش و پژوهش علمی کاربردی کشور.
ارتقای شاخصهای کمی و کيفی آموزشهای کاربردی در جامعه. فراهم سازی زير بنای مناسب به منظور بکارگيری توان دانش آموختگان دوره های نظری در حل مسائل کاربردی. زمينه سازی زيربنای مناسب برای ايجادد انتقال تکنولوژی نوين.پذیرش در نظام ترمی دانشگاه جامع علمی- كاربردی در سه مقطع كاردانی، كارشناسی پیوسته و كارشناسی ناپیوسته در دو سهمیه شاغل و آزاد و یك بار در سال (اوایل آذرماه) صورت می پذیرد. آزمون ورودی نیز در دی ماه همان سال برگزار می شود.

پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی به چند روش صورت میگیرد

آخرین مهلت شرکت در مقاطع جامع علمی کاربردی  به سه روش انجام میشود که در این مطلب به آن میپردازیم. با ما همراه باشید.

از طریق آزمون ورودی دانشگاه جامع علمی- كاربردی (نظام ترمی)

دوره های كاردانی علمی- كاربردی پودمانی (نظام پودمانی)

دوره كاردانی علمی- كاربردی پودمانی غیرحضوری مدیریت خانواده

از طریق آزمون ورودی دانشگاه جامع علمی- كاربردی (نظام ترمی)

 دوره كاردانی

آخرین مهلت شرکت در مقاطع جامع علمی کاربردی مستلزم داشتن دیپلم (چهار ساله نظام قدیم، سه ساله نظام جدید یا دیپلم نظام جدید فنی و حرفه ای یا كاردانش) است و داوطلب با هر نوع دیپلمی می تواند برای هر نوع رشته ای ثبت نام نماید.

دوره كارشناسی پیوسته

شرط آخرین مهلت شرکت در مقاطع جامع علمی کاربردی داشتن گواهینامه دوره پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله و یا شش ساله نظری و هنرستان) است. آزمون دوره هـای كارشنـاسی پیوستـه علمی- كـاربـردی شـامـل الف- آزمون عمومی ب- آزمون پایه و ج- آزمون تخصصی می باشد. گزینش دانشجو در هریك از كدرشته ها براساس نمره كل آزمون و با توجه به صلاحیتهای عمومی داوطلبان و بر اساس مصوبات مربوط و به یكی از دو روش متمركز و نیمه متمركز انجام خواهد شد.

دوره كارشناسی ناپیوسته

داشتن مدرك كاردانی (فوق دیپلم) دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و یا داشتن مدرك كاردانی پیوسته آموزشكده های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش است.

داشتن مدرك معادل كاردانی منوط به كسب حد نصاب لازم در آزمون جامع دارندگان مدرك معادل كاردانی كه توسط سازمان سنجش آموزش كشور برگزار می گردد. این دسته از داوطلبان می توانند در این آزمون ثبت نام و شركت نمایند و در صورت موفقیت در این آزمون لازم است كارنامه نتیجه آزمون جامع مدرك معادل خود را به همراه سایر مدارك لازم به مركز آموزش محل قبولی ارایه نمایند.

دارندگان مدرك تحصیلی با ارزش بالاتر از كاردانی(فوق دیپلم) حق شركت در این آزمون را ندارند.

پذیرفته شـدن در آزمـون ورودی: آزمون دوره هـای كـارشناسی ناپیوستـه علمی- كـاربردی شامل الف- آزمون عمومی ب- آزمون اختصاصی در حد سرفصل های مصوب دوره های جدید كاردانی می باشد.

نظام آموزشی پودمانی به چه صورت است

 منظور از نظام آموزشی پودمانی، آموزشهای منفصل و تفکیک شده ایست که در آن مهارتهای شغلی در مجموعه بسته های آموزشی مجزا ( پودمانهای مستقل ) به فراگیران آموزش داده می شود. هریک از پودمانها، مهارت خاص و مستقلی را ایجاد می نماید تا در عین حال در کنار سایر پودمانها و نهایتاً منجر به مدرک کاردانی شود. در آموزشهای پودمانی سعی در بالا بردن سطح توانمندیهای مهارتی و تخصصی ویژه می باشد ، لذا آموزشهای فنی و حرفه ای محور قرار می گیرد.

برای ارتباط با مشاوران مرکز می توانید با شماره ثابت بدون گرفتن پیش شماره با شماره زیر تماس بگیری

9099071375

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

لینک های مفید

پرداخت شهریه تحصیل دانشگاه علمی کاربردی

تاریخ ثبت نام بدون آزمون علمی کاربردی

تاریخ ثبت نام بدون آزمون علمی کاربردی

ثبت نام  دانشگاه جامع علمی کاربردی

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *